SpaceX готується до одного з найбільш довгоочікуваних запусків космічного корабля Starship за допомогою надважкої ракети-носія Super Heavy, яка є найбільшою і найпотужнішою в історії.
Що відомо про 5 тестову спробу запуску корабля StarshipЗазначається, що Starship і ракету Super Heavy мають запустити з космодрому Starbase компанії поблизу пляжу Бока-Чіка в Південному Техасі. За київським часом запуск запланований на період між 15:00 та 15:30.
Акаунт SpaceX в X (колишній Twitter) транслюватиме запуск, а пряма трансляція розпочнеться за 35 хвилин до старту. Додаткові онлайн-платформи, такі як NASASpaceflight.com також проводять власну трансляцію з коментарями, яка вже триває.Що відомо про мету чергового запуску корабля StarshipЗазначається, що запуск проводиться у рамках роботи SpaceX над створенням багаторазового космічного корабля.Метою буде успішний запуск корабля Starship і спроба повернення надважкого прискорювача шляхом захоплення в повітрі над майданчиком.Зокрема, SpaceX вперше спробує повернути перший ступінь Super Heavy на стартовий майданчик і зловити його за допомогою конструкції Mechazilla – гігантських механічних «рук», призначених для захоплення ракети в повітрі.Метою місії також буде запуск Starship у космос і контрольоване повернення в атмосферу перед падінням в Індійському океані.Підкреслюється, що для реалізації амбітної мети впіймати прискорювач ракети, інженери SpaceX витратили не один місяць для створення і тестування необхідної інфраструктури. Starship і Super Heavy мають висоту майже 122 метри у повністю складеному стані, приводяться в рух 33 двигунами Raptor на першому ступені і шістьма двигунами Raptor на космічному кораблі Starship.Під час попереднього випробувального польоту Starship у червні SpaceX досягла космосу, але у корабля виникли незначні проблеми при вході в атмосферу, і ракета-носій Super Heavy успішно здійснила м’яку посадку в Мексиканській затоці.Якщо SpaceX повторить траєкторію Flight 4, місія триватиме понад годину. Очікується, що ракета-носій Starship підніметься в космос і повернеться в атмосферу над Індійським океаном.
Категорія
Технології
21 вересня 03:17