Експерти розкрили феномен закоханості людей у штучний інтелект

Експерти розкрили феномен закоханості людей у штучний інтелект

от автора

в

Протягом останніх років з’являється дедалі більше повідомлень про шокуючі випадки, коли люди наважилися будувати “стосунки” зі штучним інтелектом у вигляді найрізноманітніших чат-ботів. Фахівці пояснили, чому насправді це стається.

Головні тези:
Штучний інтелект не має свідомості, тому його емоційні реакції лише імітують людські.Часто користувачі приписують своїм віртуальним партнерам реальні почуття, однак це самообман.

Як ШІ закохує у себе людейРаніше про такі “стосунки” знімали науково-фантастичні фільми, однак тепер це стало нашою реальністю.Одна з головних проблем полягає в тому, що у ШІ закохується не лише самотні люди, яким бракує емоцій, а й ті, у кого вже десятиліттями є реальні партнери.До прикладу, нещодавно одна жінка зізналася, що закохалася в штучний інтелект після 20 років шлюбу зі звичайним чоловіком. Палкі “почуття” до ШІ призвели до розлучення.На цьому тлі експерти нагадують людям про те, що штучний інтелект не має свідомості в людському розумінні. Так, він здатен імітувати емоційні реакції, однак вони не мають нічого спільного з людськими.

Користувачі часто приписують своїм віртуальним партнерам почуття, ґрунтуючись на їхніх відповідях і поведінці. Це явище відоме як «ефект Елізи», коли люди сприймають комп’ютерні відповіді як прояв справжніх емоцій.

Звичайно, дуже просто закохатися в “істоту”, яка ніколи не сперечається та завжди підтримує, однак це лише самообман, який у більшості випадків закінчиться розчаруванням.

Категорія

Технології

11 лютого 18:50

Категорія

Технології

10 квітня 05:00

Категорія

Технології

08 травня 19:50