Компанія Cortical Labs, яка знаходиться в Австралії, офіційно заявила про комерційний запуск першого у своєму роді біологічного комп’ютера CL1. Що важливо розуміти, у його основі — штучно вирощені нейронні клітини.
Головні тези:
Біокомп’ютер CL1 навчається дуже швидко та гнучко, перевершуючи кремнієві чипсети.До другої половини 2025 року очікується широке поширення цієї технології у різних сферах.
Що відомо про біологічний комп’ютерЗа словами представників компанії, у їхній розробці об’єднані клітини людського мозку з кремнієвим обладнанням для формування рідких нейронних мереж, пише New Atlas.Окрім того, вказано, що штучний інтелект на базі CL1 навчається настільки швидко і гнучко, що повністю перевершує кремнієві чипсети, які використовуються для навчання великих мовних моделей на кшталт ChatGPT.
Сам комп’ютер більше нагадує медичний прилад — він забезпечений системою життєзабезпечення, що підтримує активність клітин мозку. Клієнти Cortical Labs можуть придбати як самі комп’ютери за 35 000 доларів, так і час їхньої роботи, підключаючись віддалено.
Фото: Cortical Labs На переконання розробників, біокомп’ютери дійсно здатні здійснити революцію в широкому спектрі сфер.Що важливо розуміти, йдеться не лише створення нових ліків і проведення клінічних випробувань, а й також про розробку автономних систем управління. Перший CL1 запущено в Барселоні, очікують, що біокомп’ютери будуть доступні для широкого загалу в другій половині 2025 року.
Категорія
Україна
13 листопада 2024
Категорія
Технології
23 грудня 2024
Категорія
Технології
11 лютого 18:50